Iskolai hírek
Mozdulj a klímáért! - Eredmény hirdetés a zöld új lenyomatokról2025. szeptember 1. és október 17. között 107 oktatási intézmény mozdult a klímáért a “Zöld új lenyomat” gondolat alatt. Iskolánk több kategóriában ért el dobogós helyezést. - Zöld új lenyomat – Üzenet az igazságosságért! - III. helyezés 8. osztály: Jánvári Norbert, Lakatos Jázmin, Nagy Sára Kata, Révész Soma, Szabó Dénes, Tóth Gábor 6. osztály: Szabó Panna - Klímatörvény - I. helyezés - 6. osztály - Kavicsra zárt élővilág - III. helyezés alsós diákok 1. osztály: Jónás Hanna, Révész Mór, Vincze Lara, Bertók Zente 2. osztály: Nagy Szofi, Kiss Lilla, Kertész Kristóf, Zámbó Marcell 3. osztály: Horváth Hanna, Nagy Adrienn, Slepeczki Mária, Tintér Izabella 4. osztály: Köblös Noémi, Séra Melinda, Bódi Csaba, Balogh Tifani Szabóné Balogh Erika igazgatóhelyettes Erdei iskolaJúnius 15-én felsős tanulóink részt vettek a nyíregyházi Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola által szervezett foglalkozáson. Az „Állati jó nyomozás” című programon a diákok megismerkedhettek az erdészet és az erdészek feladataival, tanultak az erdőről és az erdei állatokról. Csapatokban oldottak meg feladatokat, testközelbe kerülhettek állatokkal, illetve az állatokhoz kapcsolódó dolgokkal, például testrészek, szőrzet, preparátum. A programon minden tanuló lelkesen vett részt, bizonyították tudásukat. Méltán járt számukra a dicséret! Köszönjük a lehetőséget az Erdészeti Erdei Iskolának és az erdőpedagógusnak, Petrilláné Bartha Enikőnek. Szabóné Balogh Erika igazgatóhelyettes Kiemelkedő eredmények a Körösök Menti Levelezős VersenyenIskolánk 4. osztályos tanulói szép sikereket értek el a Körösök Menti Levelezős Versenyen, és eredményes szereplésükkel az országos döntőben is bizonyították felkészültségüket. Bodnár Noel természetismeret tantárgyból a második helyen jutott be az országos döntőbe, ahol az ország legjobbjai között versenyezve a kiváló 9. helyezést szerezte meg. Séra Melinda Zsófia magyar nyelv tantárgyból a harmadik helyen kvalifikálta magát a döntőbe. Kitartó munkájának és kiemelkedő tudásának köszönhetően az országos megmérettetésen nagyszerű eredményt ért el, és 2. helyezést szerzett. Linda ráadásul munkája jutalmaként különdíjat is kapott. Büszkék vagyunk tanulóink szorgalmára és elért eredményeire. Szívből gratulálunk nekik a kimagasló teljesítményhez, és további sikereket kívánunk számukra! Pappné Belinszky Júlia tanító Madarak és fák napja 2026Izgatottan készültek kicsik és nagyok a Madarak és fák napi rendezvényünkre. A plakát már napokkal azelőtt csalogatta a gyerekeket. Június 5-én végre beindult a forgatag. Már 8 óra előtt sütött a nap, épült az Exatrun pálya, kentük a zsíros kenyeret és megkezdődtek a lángossütés előkészületei. A napindító felvonulásra minden osztály az általa megálmodott csapatzászlóval érkezett. A felsősöket 9 órától Bíró György MAVIR madárvédelmi szakértő előadása, majd a Bakonyi Poroszkálók Hagyományőrző és Sportegyesület képviseletében Rácz Péter végvári magyar huszárokról szóló bemutatója várta. Köszönet a vendégeink meghívásáért Horváthné Banu Erika tanítónőnek. Az alsós gyerekek 5 állomásos kalandtúrát teljesítettek. Ezután természethez köthető kézműves foglalkozás, csillámtetoválás, színes hajfonás, udvari játékok gondoskodtak a vidám délelőttről. Az ebéd gyros volt, majd fagylaltoztunk Baráth Anikó tanítónő jóvoltából. A menü különlegessége az iskolánk közössége által termelt ízletes zöldségek sokasága volt. Vendégül láttuk a Meserét Óvoda Katica csoportját. A kicsik élvezettel vetették bele magukat a programokba. Igazi csapatmunka volt, jól éreztük magunkat együtt! Köszönetünket fejezzük ki az Önkormányzatnak, az SZMK tagjainak, a konyha és az Ifjúsági Ház dolgozóinak, illetve mindazoknak, akik lehetővé tették, hogy emlékezetes legyen a napunk! Olajos Viktória Rita a Diákönkormányzat segítő pedagógusa |
|
|



