Get Adobe Flash player

"Áldottak legyenek a füvek és a fák és áldott legyen a földön minden virág, és áldott legyen az út, áldott legyen a kő, mert itt jár halk léptekkel az Üdvözítő." (Ölbey Irén)



MENTORÁLÓ INTÉZMÉNY 

A KÖRNYEZETI - TERMÉSZETISMERETI NEVELÉS
ÉS A TERMÉSZETTUDOMÁNYOS, HOLISZTIKUS
SZEMLÉLET MÓDSZERTANI FEJLESZTÉSE A DÖGEI
ÖLBEY IRÉN ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 


Ma 2024. április 27., szombat, Zita napja van. Holnap Valéria napja lesz.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 537 vendég böngészi
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa24
mod_vvisit_counterTegnap354
mod_vvisit_counterEzen a héten2345
mod_vvisit_counterMúlt héten2102
mod_vvisit_counterEbben a hónapban9073
mod_vvisit_counterA múlt hónapban12347
mod_vvisit_counterEddigi összes látogató1438500

Az elmúlt 20 percben Online: 6
A te IP címed: 127.0.0.1
MOZILLA 5.0,
Mai dátum: 2024 ápr., 27

Most láthatod a természetben!

Az aranyos bábrabló

A napokban egy farakás közelében találkoztam ezzel a csodaszép színű bogárral. A Ricsikai erdőben nyaranta az avarszintben is látható, de többnyire a fák lombkoronájában keresi táplálékát. Emlékszem, hogy gyermekkoromban az akkor még (sajnos!) kötelező iskolai bogárgyűjtemények mások számára is megmutatandó rovarfaja volt. Én bizony sohasem találtam ilyet. Pedig mindenfelé kerestem az udvarunkban, Bizony ma már tudom, hogy rossz helyen. Főleg erdők az élőhelyei. A cserebogár nagyságú bogár lárvái is ragadozók. A szőrös hernyókat is elfogyasztja. A bogár alapszíne egyébként kékesfekete, de szárnyfedői feltűnő aranyzöld és rézvörös színben pompáznak, éppen ahogyan a fény játszik rajta. Jól fut, de repülni is tud. Sokan a most rajzó rózsabogárral szokták összetéveszteni. Ma már sajnos megritkult, ezért is lett védett faj. Eszmei értéke 5-ezer Ft. Napjainkban a mobil telefonok és digitális fényképezők sokasága van kézközelben. Ha találkozunk e faj, vagy más érdekes állat , növény egy-egy példányával érdemes megörökíteni, esetleg feljegyezni , hogy hol és mikor "ismerkedtünk meg" az adott természeti csodával. A legszebb képeket, mint minden évben a jövő tanévben is benevezzük egy fotópályázatra is. (as)