Get Adobe Flash player

"Áldottak legyenek a füvek és a fák és áldott legyen a földön minden virág, és áldott legyen az út, áldott legyen a kő, mert itt jár halk léptekkel az Üdvözítő." (Ölbey Irén)MENTORÁLÓ INTÉZMÉNY 

A KÖRNYEZETI - TERMÉSZETISMERETI NEVELÉS
ÉS A TERMÉSZETTUDOMÁNYOS, HOLISZTIKUS
SZEMLÉLET MÓDSZERTANI FEJLESZTÉSE A DÖGEI
ÖLBEY IRÉN ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 


Ma 2021. december 07., kedd, Ambrus napja van. Holnap Mária napja lesz.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 467 vendég böngészi
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa284
mod_vvisit_counterTegnap465
mod_vvisit_counterEzen a héten749
mod_vvisit_counterMúlt héten2597
mod_vvisit_counterEbben a hónapban2634
mod_vvisit_counterA múlt hónapban10660
mod_vvisit_counterEddigi összes látogató1129784

Az elmúlt 20 percben Online: 6
A te IP címed: 127.0.0.1
,
Mai dátum: 2021 dec., 07

Szilvalekvár főzés

Az Iskolakert Program keretében iskolánkban különböző zöldségek és gyümölcsök termesztésével ismerkednek meg tanulóink. Az itt termett szilvához a gyümölcs programból kaptunk és vásároltunk még szilvát, ahhoz, hogy megismerkedjünk a hagyományos szilvalekvár készítés fortélyaival. A gyerekek megtanulták a lekvárkészítés folyamatát (szedés, válogatás, tisztítás, aprítás...) A munkafolyamat során a magyar irodalomból a népköltészeti alkotásokról tanultakat átismételtük. Az ének- zenéhez kapcsolódva szilváról és egyéb gyümölcsről szóló népdalokat/ (Hull a szilva... , Éva, szívem Éva... , Érik a szőlő.... , Körtéfa, körtéfa...) énekeltünk. A tesi órai edzést a lekvárkavarással helyettesítettük. A technika órán elsajátított eszközhasználatot jól alkalmaztuk munkánk során (kés, gyújtófa...). A szilva és a lekvár felhasználási lehetőségeit sütemény készítés közben beszéltük meg. A végén jóízűen fogyasztottuk el a szilvalekvárral töltött hókiflit.

Ezen a héten többet tanultunk könyvek nélkül, mint könyvekből!

Baráth Anikó tanítónő
Széles András tanár