Get Adobe Flash player

Iskolai bántás megelőzése

A Kisvárdai Család- és Gyermekjóléti Központ óvodai és iskolai szociális segítője érzékenyítő előadást tartott az 1. és az 5. osztályos gyerekeknek az iskolai agresszióról és az elfogadásról.

Célunk az, hogy a gyerekek már alsó tagozatban megfelelően kommunikáljanak egymással, biztonságos, elfogadó iskolai légkört teremtsünk a tudatosság növelésével és a megelőzéssel. Az ilyen programok segítenek a diákoknak felismerni a bántalmazás különböző formáit, megtanulják elkülöníteni a verbális, fizikai és lelki bántalmazást a hétköznapi ugratásoktól, ezzel együtt elfogadóbbak és türelmesebbek lesznek egymással.

Iskolai segítőnk: Szilágyi Renáta