Get Adobe Flash player

Zene a zöldben

Vidám és élményekben gazdag ének-zene foglalkozáson vettek részt 1. osztályosaink az iskola mögötti ligetben. A természetközeli környezet különleges hangulatot teremtett, ahol a gyerekek játékos formában mélyíthették el zenei ismereteiket.

A foglalkozás során közös éneklés, mozgásos dalismétlés és ritmusjátékok tették még izgalmasabbá a tanulást. A kicsik botokkal, kavicsokkal és ritmushangszerekkel dolgoztak, miközben páros és csoportos feladatokon keresztül fejlődött együttműködésük, figyelmük és kreativitásuk is. Az órát felszabadult vidám gyermek népi játék zárta.

A szabadtéri foglalkozás ismét bebizonyította, hogy a természetben megvalósuló tanulás motiváló, közösségépítő és maradandó élményt nyújt a gyermekek számára.

Pappné Belinszky Júlia

tanítónő